Hrvatska osvojila 10. mjestu u drugoj svjetskoj skupini.

27.5.2013

Hrvatska tenis u kolicima reprezentacija u sastavu: Dražen Mikšić, Ninoslav Krnik, Anto Joskić,  te izbornik Ivan Karačić osvojila je 10. mjesto (2. svjetska skupina) na svjetskom kupu (BNP Paribas World Team Cup) koji se od 20-26.6 održao u Turskoj Antalyi. Hrvatsku je ždrijeb smjestio u izuzetno tešku grupu sa reprezentacijama Australije i Sri Lanke. Hrvatska je u skupini upisala oba poraza , te  se tako našla u razigravanju za plasman od 9-12. mjesta. Tamo je Hrvatska upisala pobjedu protiv Nigerije, te poraz od Izreala i tako završila natjecanje na 10. mjestu . Prvo mjesto u drugoj svjetskoj skupini osvojila je Australija, i tako izborila nastup u prvoj svjetskoj skupini. Svjetski prvak postala je reprezentacija Francuske, koja je u finalu bila bolja od Nizozemske.