Hrvatskoj peto mjesto na kvalfikacijama za SK

Antalya 3.4.2014

Hrvatska tenis u kolicima reprezentacija u sastavu Dražen Mikšić, Anto Joskić, Mario Sosnik i izbornik Mate Novak osvojila je peto mjesto na europskim kvalifikacija za Svjetski Kup ( BNP Paribas World Team cup) koje su se održale u Turskoj, Antalya od 29.2-3.4.2014 . Hrvatska nije imala sreće sa ždrijebom te je smještena u skupinu sa drugim nositeljima reprezentacijom Švicarske te Turskom, a samo prvi iz grupe je prolazio u polufinale. Hrvatska je natjecanje otvorila protiv domaćina Turske pobjedom 2:!, da bi u odlučujućem susretu za plasman u polufinale izgubila od  Švicarske sa 3:0. Nakon toga Hrvatska reprezentacija je u razigravanju od 5-8. mjesta upisala dvije pobjede protiv Izraela 2:!, te Rumunjske 3:0 i tako završila natjecanje na petom mjestu. Prvo mjesto na kvalifikacijama za SK koji se održava u Nizozemskoj u svibnju osvojila je Španjolska koja je u finalu bila bolja od Švicarske sa 2:!.